Detta är resultaten från Oktoberpokalen 2015. Se de senaste resultaten från Oktoberpokalen 2021 här.
Senaste resultat
Oktoberpokalen 2015 börjar
Slut
2/10
3/10
4/10
9/10
10/10
11/10
16/10
17/10
18/10
Finals
Matchnr | Tid | Spelplan | Grupp | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18100413 | sön 18/10 19:20 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | P04-ES A-Slutspel | Final | IF Brommapojkarna 3 | 1 - 0 | IF Brommapojkarna P05:1 | |||||
18100411 | sön 18/10 17:30 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | P03-ES A-Slutspel | Final | Sjömarkens/Sandareds IF | 1 - 3 | IFK Haninge/Brb | |||||
18100407 | sön 18/10 13:50 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | P03-LM A-Slutspel | Final | IF Brommapojkarna 4 | 5 - 6 P | Sjömarken/Sandareds IF 2 | |||||
18100511 | sön 18/10 17:30 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | P03-S A-Slutspel | Final | BK Häcken | 3 - 5 P | IF Brommapojkarna 3 | |||||
18100513 | sön 18/10 19:10 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | F03-LM Slutspel A | Final | FC Djursholm | 1 - 2 | IK Frej Täby | |||||
18100404 | sön 18/10 11:20 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | F03-S Slutspel A | Final | Hammarby IF DFF Vit | 4 - 5 P | Huddinge IF | |||||
11100911 | sön 11/10 16:50 sön 11/10 | Djursholms IP 21 | P04-LM A-Slutspel | Final | Saltsjöbadens IF Vit | 1 - 4 | Saltsjöbadens IF Blå | |||||
11101111 | sön 11/10 16:50 sön 11/10 | Djursholms IP 31 | P04-LM B-Slutspel | Final | IFK Österåker FK Vit | 5 - 3 | Enskede IK Svart | |||||
11100912 | sön 11/10 17:40 sön 11/10 | Djursholms IP 21 | P04-S/ES A-Slutspel | Final | FC Djursholm 1 | 2 - 1 | IF Brommapojkarna P05:02 | |||||
11101112 | sön 11/10 17:40 sön 11/10 | Djursholms IP 31 | P04-S/ES B-Slutspel | Final | Hammarby IF FF 5/7 | 3 - 5 P | Enebybergs IF | |||||
11100904 | sön 11/10 11:30 sön 11/10 | Djursholms IP 21 | F05-LM Slutspel A | Final | Täby FK 3 | 0 - 1 | FC Djursholm | |||||
11101104 | sön 11/10 11:30 sön 11/10 | Djursholms IP 31 | F05-LM Slutspel B | Final | IFK Vaxholm Blå | 0 - 1 | Vallentuna BK Dam Röd | |||||
11100903 | sön 11/10 10:40 sön 11/10 | Djursholms IP 21 | F05-S A-Slutspel | Final | Vallentuna BK Dam Vit | 1 - 3 | Tyresö FF | |||||
11101103 | sön 11/10 10:40 sön 11/10 | Djursholms IP 31 | F05-S B-Slutspel | Final | Ekerö IK Blå | 1 - 3 | IFK Stocksund | |||||
11100907 | sön 11/10 14:00 sön 11/10 | Djursholms IP 21 | F04 A-Slutspel | Final | Älta IF | 4 - 1 | Huddinge IF Trolls | |||||
11101107 | sön 11/10 14:00 sön 11/10 | Djursholms IP 31 | F04 B-Slutspel | Final | Täby FK | 1 - 0 | FC Djursholm | |||||
04100907 | sön 04/10 13:00 sön 04/10 | Djursholms IP 21 | P06-LM A-Slutspel | Final | Syrianska IF Västerås | 7 - 1 | IF Brommapojkarna 4 | |||||
04101107 | sön 04/10 13:00 sön 04/10 | Djursholms IP 31 | P06-LM B-Slutspel | Final | AIK FF Svart 2 | 2 - 1 | FC Djursholm 3 | |||||
04100909 | sön 04/10 14:30 sön 04/10 | Djursholms IP 21 | P06-S/ES A-Slutspel | Final | FC Djursholm 1 | 3 - 0 | Hammarby IF FF 10 | |||||
04101109 | sön 04/10 14:30 sön 04/10 | Djursholms IP 31 | P06-S/ES B-Slutspel | Final | AIK FF Orange | 1 - 3 | AIK FF Svart X | |||||
04100915 | sön 04/10 18:50 sön 04/10 | Djursholms IP 21 | P05-LM A-Slutspel | Final | Segeltorps IF 2 | 7 - 1 | Hammarby IF FF 9 | |||||
04100916 | sön 04/10 19:30 sön 04/10 | Djursholms IP 21 | P05-LM B-Slutspel | Final | IFK Lidingö FK 5 | 2 - 11 | AIK FF P06A | |||||
04100911 | sön 04/10 16:10 sön 04/10 | Djursholms IP 21 | P05-S/ES A-Slutspel | Final | IF Brommapojkarna 1,5 | 2 - 3 | AIK FF Akademi | |||||
04101111 | sön 04/10 16:10 sön 04/10 | Djursholms IP 31 | P05-S/ES B-Slutspel | Final | IFK Stocksund 1 | 2 - 3 | Täby FK A1 | |||||
04100903 | sön 04/10 10:05 sön 04/10 | Djursholms IP 21 | F06 A-Slutspel | Final | AIK FF Gul | 2 - 6 | Sollentuna FK Silverdal | |||||
04101103 | sön 04/10 10:05 sön 04/10 | Djursholms IP 31 | F06 B-Slutspel | Final | Sollentuna FK Kärrdal | 0 - 2 P | IK Frej Täby |
Matchnr | Tid | Spelplan | Grupp | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18100412 | sön 18/10 18:20 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | P04-ES A-Slutspel | Semifinal | FC Djursholm 1 | 0 - 1 | IF Brommapojkarna 3 | |||||
18100512 | sön 18/10 18:20 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | P04-ES A-Slutspel | Semifinal | IFK Lidingö FK U | 3 - 5 P | IF Brommapojkarna P05:1 | |||||
18100410 | sön 18/10 16:40 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | F03-LM Slutspel A | Semifinal | FC Djursholm | 2 - 0 | Tyresö FF | |||||
18100510 | sön 18/10 16:40 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | F03-LM Slutspel A | Semifinal | IK Frej Täby | 5 - 4 P | Hammarby IF DFF | |||||
18100409 | sön 18/10 15:50 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | P03-S A-Slutspel | Semifinal | IF Brommapojkarna 2 | 11 - 12 P | BK Häcken | |||||
18100509 | sön 18/10 15:50 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | P03-S A-Slutspel | Semifinal | Pappas Pojkar FF | 0 - 3 | IF Brommapojkarna 3 | |||||
18100408 | sön 18/10 15:00 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | P04-ES A-Slutspel | 1/4 Final | FC Djursholm 1 | 1 - 0 | IF Brommapojkarna P05:2 | |||||
18100108 | sön 18/10 14:40 sön 18/10 | Djursholms IP 1 | F03-LM Grp 2 | Tyresö FF | 1 - 0 | FC Djursholm F04 | ||||||
18100508 | sön 18/10 14:40 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | P04-ES A-Slutspel | 1/4 Final | Nacka FC | 1 - 3 P | IF Brommapojkarna P05:1 | |||||
18100107 | sön 18/10 13:50 sön 18/10 | Djursholms IP 1 | F03-LM Grp 2 | IK Frej Täby | 2 - 0 | Stocksunds IF | ||||||
18100507 | sön 18/10 13:50 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | F03-LM Grp 1 | Sollentuna FK | 1 - 0 | Hammarby IF DFF | ||||||
18100606 | sön 18/10 13:50 sön 18/10 | Stockhagens IP 1A | P04-ES A-Slutspel | 1/4 Final | IFK Lidingö FK U | 3 - 0 | AIK FF P05:A | |||||
18100106 | sön 18/10 13:00 sön 18/10 | Djursholms IP 1 | F03-LM Grp 1 | Täby FK | 0 - 2 | FC Djursholm | ||||||
18100406 | sön 18/10 13:00 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | P03-ES A-Slutspel | Semifinal | PR Academy | 0 - 2 | Sjömarkens/Sandareds IF | |||||
18100506 | sön 18/10 13:00 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | P03-ES A-Slutspel | Semifinal | IFK Haninge/Brb | 3 - 2 | Örebro SK FK | |||||
18100605 | sön 18/10 13:00 sön 18/10 | Stockhagens IP 1A | P04-ES A-Slutspel | 1/4 Final | Tyresö FF Strand Svart | 0 - 1 | IF Brommapojkarna 3 | |||||
18100105 | sön 18/10 12:10 sön 18/10 | Djursholms IP 1 | P03-S A-Slutspel | 1/4 Final | Pappas Pojkar FF | 5 - 2 P | Västerås IK | |||||
18100405 | sön 18/10 12:10 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | P03-S A-Slutspel | 1/4 Final | IF Brommapojkarna 3 | 3 - 0 | Vasalunds IF Solna | |||||
18100505 | sön 18/10 12:10 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | P03-S A-Slutspel | 1/4 Final | IF Brommapojkarna 2 | 2 - 1 | AIK FF P04A | |||||
18100104 | sön 18/10 11:20 sön 18/10 | Djursholms IP 1 | P03-LM A-Slutspel | Semifinal | IF Brommapojkarna 4 | 2 - 1 | AIK FF Svart | |||||
18100504 | sön 18/10 11:20 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | P03-S A-Slutspel | 1/4 Final | Täby FK A | 1 - 3 P | BK Häcken | |||||
18100604 | sön 18/10 11:20 sön 18/10 | Stockhagens IP 1A | F03-LM Grp 2 | IK Frej Täby | 6 - 0 | Tyresö FF | ||||||
18100704 | sön 18/10 11:20 sön 18/10 | Danderyd Arena | F03-LM Grp 1 | Täby FK | 0 - 0 | Sollentuna FK | ||||||
18100103 | sön 18/10 10:30 sön 18/10 | Djursholms IP 1 | P03-LM A-Slutspel | Semifinal | Älvsjö AIK FF Vit | 0 - 1 | Sjömarken/Sandareds IF 2 | |||||
18100403 | sön 18/10 10:30 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | P03-ES A-Slutspel | 1/4 Final | IFK Haninge/Brb | 1 - 0 | Hanvikens SK | |||||
18100503 | sön 18/10 10:30 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | P03-ES A-Slutspel | 1/4 Final | Örebro SK FK | 6 - 5 P | BK Häcken | |||||
18100603 | sön 18/10 10:30 sön 18/10 | Stockhagens IP 1A | F03-LM Grp 2 | Stocksunds IF | 0 - 1 | FC Djursholm F04 | ||||||
18100703 | sön 18/10 10:30 sön 18/10 | Danderyd Arena | F03-LM Grp 1 | FC Djursholm | 1 - 1 | Hammarby IF DFF | ||||||
18100102 | sön 18/10 09:40 sön 18/10 | Djursholms IP 1 | P03-LM A-Slutspel | 1/4 Final | IF Brommapojkarna 4 | 6 - 5 P | IFK Stocksund | |||||
18100402 | sön 18/10 09:40 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | P03-ES A-Slutspel | 1/4 Final | FC Djursholm 1 | 1 - 2 | PR Academy | |||||
18100502 | sön 18/10 09:40 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | P03-ES A-Slutspel | 1/4 Final | Bjärreds IF Vit | 3 - 4 P | Sjömarkens/Sandareds IF | |||||
18100602 | sön 18/10 09:40 sön 18/10 | Stockhagens IP 1A | P03-S A-Slutspel | 1/8 Final | IFK Österåker FK A | 0 - 2 | AIK FF P04A | |||||
18100702 | sön 18/10 09:40 sön 18/10 | Danderyd Arena | P03-S A-Slutspel | 1/8 Final | Tyresö FF K/F | 1 - 4 P | Västerås IK | |||||
18100101 | sön 18/10 08:50 sön 18/10 | Djursholms IP 1 | P03-LM A-Slutspel | 1/4 Final | Bjärreds IF Svart | 1 - 3 | Sjömarken/Sandareds IF 2 | |||||
18100401 | sön 18/10 08:50 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | F03-S Slutspel A | Semifinal | Hammarby IF DFF Vit | 4 - 0 | Täby FK | |||||
18100501 | sön 18/10 08:50 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | F03-S Slutspel A | Semifinal | Huddinge IF | 2 - 0 | IF Brommapojkarna | |||||
18100601 | sön 18/10 08:50 sön 18/10 | Stockhagens IP 1A | F03-LM Grp 2 | Tyresö FF | 1 - 0 | Stocksunds IF | ||||||
18100701 | sön 18/10 08:50 sön 18/10 | Danderyd Arena | F03-LM Grp 1 | Hammarby IF DFF | 5 - 0 | Täby FK | ||||||
18100100 | sön 18/10 08:00 sön 18/10 | Djursholms IP 1 | P03-LM A-Slutspel | 1/4 Final | AIK FF 2 | 3 - 4 P | AIK FF Svart | |||||
18100400 | sön 18/10 08:00 sön 18/10 | Djursholms IP 2A | P03-LM A-Slutspel | 1/8 Final | IFK Stocksund | 1 - 0 | IK Frej Täby 3 | |||||
18100500 | sön 18/10 08:00 sön 18/10 | Djursholms IP 3 | P03-LM A-Slutspel | 1/4 Final | Älvsjö AIK FF Vit | 4 - 2 P | FC Djursholm 3 | |||||
18100600 | sön 18/10 08:00 sön 18/10 | Stockhagens IP 1A | F03-LM Grp 2 | FC Djursholm F04 | 0 - 2 | IK Frej Täby | ||||||
18100700 | sön 18/10 08:00 sön 18/10 | Danderyd Arena | F03-LM Grp 1 | Sollentuna FK | 0 - 2 | FC Djursholm | ||||||
17100415 | lör 17/10 20:30 lör 17/10 | Djursholms IP 2A | P03-S Grp 2 | IFK Aspudden-Tellus | 1 - 3 | Västerås IK | ||||||
17100515 | lör 17/10 20:30 lör 17/10 | Djursholms IP 3 | P03-S Grp 2 | FC Djursholm 2 | 0 - 8 | Täby FK A | ||||||
17100813 | lör 17/10 20:30 lör 17/10 | Danderydsvallen | P04-ES Grp 4 | Åkersberga BK Blå | 0 - 3 | Tyresö FF Strand Svart | ||||||
17100414 | lör 17/10 19:40 lör 17/10 | Djursholms IP 2A | P03-S Grp 3 | IF Brommapojkarna 3 | 1 - 0 | IFK Österåker FK A | ||||||
17100514 | lör 17/10 19:40 lör 17/10 | Djursholms IP 3 | P03-S Grp 3 | IFK Lidingö FK T vit | 1 - 11 | Boo FF | ||||||
17100612 | lör 17/10 19:40 lör 17/10 | Stockhagens IP 1A | P03-S Grp 4 | Jarlabergs IF Gul | 0 - 2 | Vasalunds IF Solna | ||||||
17100708 | lör 17/10 19:40 lör 17/10 | Danderyd Arena | P03-S Grp 1 | IFK Lidingö FK T blå | 0 - 4 | IF Brommapojkarna 2 |