Detta är resultaten från Oktoberpokalen 2016. Se de senaste resultaten från Oktoberpokalen 2021 här.
Lördag 8/10 (Dag 2)
Matchnr | Tid | Spelplan | Grupp | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
08100200 | lör 08/10 08:00 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P07-LM Grp 1 | FC Djursholm P08 Röd | 2 - 6 | IFK Vaxholm | |||||
08100300 | lör 08/10 08:00 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P07-LM Grp 1 | AIK FF Vit | 2 - 5 | Viggbyholms IF FF | |||||
08100900 | lör 08/10 08:00 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | F07 Grp 1 | FC Djursholm Vit | 0 - 2 | IK Frej Täby | |||||
08101000 | lör 08/10 08:00 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | F07 Grp 1 | Sundbybergs IK | 1 - 0 | IFK Lidingö FK 9:Vit | |||||
08101100 | lör 08/10 08:00 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | F07 Grp 2 | FC Djursholm Svart | 4 - 0 | IFK Lidingö FK 9:Blå | |||||
08101200 | lör 08/10 08:00 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | F07 Grp 2 | IFK Stocksund | 1 - 2 | AIK FF Svart | |||||
08101300 | lör 08/10 08:00 lör 08/10 | Vasaskolans BP | P07-LM Grp 2 | FC Djursholm Svart | 4 - 4 | IF Brommapojkarna 16 | |||||
08100201 | lör 08/10 08:40 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P07-LM Grp 3 | IF Brommapojkarna 3 röd | 0 - 5 | Barkarö SK Röd | |||||
08100301 | lör 08/10 08:40 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P07-LM Grp 3 | AIK FF Gul | 3 - 1 | IFK Stocksund 87 | |||||
08100901 | lör 08/10 08:40 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P07-S/ES Grp 1 | IF Brommapojkarna P08-1 | 3 - 4 | IFK Lidingö FK 11 Blå | |||||
08101001 | lör 08/10 08:40 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P07-S/ES Grp 1 | IFK Vaxholm 1 | 1 - 2 | Hammarby IF FF 12 | |||||
08101101 | lör 08/10 08:40 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P07-LM Grp 4 | FC Djursholm Orange | 2 - 2 | IFK Stocksund Vit | |||||
08101201 | lör 08/10 08:40 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P07-LM Grp 4 | IF Brommapojkarna 08:2 | 1 - 2 | Barkarö SK Blå | |||||
08101301 | lör 08/10 08:40 lör 08/10 | Vasaskolans BP | P07-LM Grp 2 | Täby FK | 2 - 2 | AIK FF Orange | |||||
08100202 | lör 08/10 09:20 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | F07 Grp 2 | AIK FF Svart | 0 - 3 | FC Djursholm Svart | |||||
08100302 | lör 08/10 09:20 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | F07 Grp 2 | IFK Lidingö FK 9:Blå | 1 - 1 | IFK Stocksund | |||||
08100902 | lör 08/10 09:20 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P07-S/ES Grp 2 | AIK FF U | 0 - 3 | Djurgårdens IF FF 7 | |||||
08101002 | lör 08/10 09:20 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P07-S/ES Grp 2 | Hammarby IF FF 08:13 | 1 - 0 | Täby FK 1 | |||||
08101102 | lör 08/10 09:20 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | F07 Grp 1 | IFK Lidingö FK 9:Vit | 2 - 2 | FC Djursholm Vit | |||||
08101202 | lör 08/10 09:20 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | F07 Grp 1 | IK Frej Täby | 4 - 0 | Sundbybergs IK | |||||
08100203 | lör 08/10 10:00 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P07-LM Grp 3 | IFK Stocksund 87 | 1 - 7 | IF Brommapojkarna 3 röd | |||||
08100303 | lör 08/10 10:00 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P07-LM Grp 3 | Barkarö SK Röd | 4 - 0 | AIK FF Gul | |||||
08100903 | lör 08/10 10:00 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P07-LM Grp 1 | Viggbyholms IF FF | 6 - 0 | FC Djursholm P08 Röd | |||||
08101003 | lör 08/10 10:00 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P07-LM Grp 1 | IFK Vaxholm | 2 - 0 | AIK FF Vit | |||||
08101103 | lör 08/10 10:00 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P07-LM Grp 2 | AIK FF Orange | 3 - 1 | FC Djursholm Svart | |||||
08101203 | lör 08/10 10:00 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P07-LM Grp 2 | IF Brommapojkarna 16 | 5 - 4 | Täby FK | |||||
08101302 | lör 08/10 10:10 lör 08/10 | Vasaskolans BP | P07-LM Grp 4 | IFK Stocksund Vit | 4 - 1 | IF Brommapojkarna 08:2 | |||||
08100204 | lör 08/10 10:40 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | F07 Grp 1 | Sundbybergs IK | 0 - 1 | FC Djursholm Vit | |||||
08100304 | lör 08/10 10:40 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | F07 Grp 1 | IK Frej Täby | 4 - 0 | IFK Lidingö FK 9:Vit | |||||
08100904 | lör 08/10 10:40 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P07-S/ES Grp 1 | Hammarby IF FF 12 | 2 - 2 | IF Brommapojkarna P08-1 | |||||
08101004 | lör 08/10 10:40 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P07-S/ES Grp 1 | IFK Lidingö FK 11 Blå | 5 - 3 | IFK Vaxholm 1 | |||||
08101104 | lör 08/10 10:40 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P07-S/ES Grp 2 | Täby FK 1 | 4 - 1 | AIK FF U | |||||
08101204 | lör 08/10 10:40 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P07-S/ES Grp 2 | Djurgårdens IF FF 7 | 7 - 3 | Hammarby IF FF 08:13 | |||||
08101303 | lör 08/10 10:50 lör 08/10 | Vasaskolans BP | P07-LM Grp 4 | Barkarö SK Blå | 2 - 0 | FC Djursholm Orange | |||||
08100205 | lör 08/10 11:20 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P07-LM Grp 2 | IF Brommapojkarna 16 | 1 - 2 | AIK FF Orange | |||||
08100305 | lör 08/10 11:20 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P07-LM Grp 2 | Täby FK | 0 - 6 | FC Djursholm Svart | |||||
08100905 | lör 08/10 11:20 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P07-LM Grp 3 | Barkarö SK Röd | 5 - 3 | IFK Stocksund 87 | |||||
08101005 | lör 08/10 11:20 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P07-LM Grp 3 | AIK FF Gul | 1 - 2 | IF Brommapojkarna 3 röd | |||||
08101105 | lör 08/10 11:20 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P07-LM Grp 1 | AIK FF Vit | 10 - 0 | FC Djursholm P08 Röd | |||||
08101205 | lör 08/10 11:20 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P07-LM Grp 1 | IFK Vaxholm | 0 - 5 | Viggbyholms IF FF | |||||
08101304 | lör 08/10 11:30 lör 08/10 | Vasaskolans BP | F07 Grp 2 | IFK Lidingö FK 9:Blå | 1 - 3 | AIK FF Svart | |||||
08100206 | lör 08/10 12:00 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P07-S/ES Grp 3 | AIK FF Akademi | 4 - 1 | Hammarby IF FF 2 | |||||
08100306 | lör 08/10 12:00 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P07-S/ES Grp 3 | Täby FK 42 | 0 - 10 | FC Boo | |||||
08100906 | lör 08/10 12:00 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P07-S/ES Grp 2 | Djurgårdens IF FF 7 | 3 - 2 | Täby FK 1 | |||||
08101006 | lör 08/10 12:00 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P07-S/ES Grp 2 | Hammarby IF FF 08:13 | 2 - 6 | AIK FF U | |||||
08101106 | lör 08/10 12:00 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P07-S/ES Grp 1 | IFK Lidingö FK 11 Blå | 7 - 3 | Hammarby IF FF 12 | |||||
08101206 | lör 08/10 12:00 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P07-S/ES Grp 1 | IFK Vaxholm 1 | 1 - 5 | IF Brommapojkarna P08-1 | |||||
08101305 | lör 08/10 12:10 lör 08/10 | Vasaskolans BP | F07 Grp 2 | IFK Stocksund | 0 - 1 | FC Djursholm Svart | |||||
08100207 | lör 08/10 12:40 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P07-S/ES Grp 5 | IF Brommapojkarna 2 | 5 - 0 | Hammarby IF FF 6 | |||||
08100307 | lör 08/10 12:40 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P07-S/ES Grp 5 | IFK Stocksund Blå | 3 - 1 | IFK Haninge 2 | |||||
08100907 | lör 08/10 12:40 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P07-S/ES Grp 4 | Hammarby IF FF 11 | 1 - 5 | Stockholm Södra FF | |||||
08101007 | lör 08/10 12:40 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P07-S/ES Grp 4 | Täby FK 41 | 0 - 10 | IF Brommapojkarna 1 | |||||
08101107 | lör 08/10 12:40 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P07-LM Grp 4 | IF Brommapojkarna 08:2 | 0 - 0 | FC Djursholm Orange | |||||
08101207 | lör 08/10 12:40 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P07-LM Grp 4 | IFK Stocksund Vit | 2 - 4 | Barkarö SK Blå | |||||
08100208 | lör 08/10 13:20 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P06-S/ES Grp 5 | Hanvikens SK Blå | 5 - 1 | Syrianska IF Västerås | |||||
08100308 | lör 08/10 13:20 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P06-S/ES Grp 5 | IF Brommapojkarna 07:1 | 2 - 2 | Hammarby IF FF 3 | |||||
08100908 | lör 08/10 13:20 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P06-S/ES Grp 3 | GAIS | 0 - 1 | Bele Barkarby FF Svart | |||||
08101008 | lör 08/10 13:20 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P06-S/ES Grp 3 | Djurgårdens IF FF 1 | 0 - 0 | IFK Lidingö FK 15 | |||||
08101108 | lör 08/10 13:20 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P06-S/ES Grp 4 | IFK Stocksund 2 | 0 - 5 | AIK FF Akademi | |||||
08101208 | lör 08/10 13:20 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P06-S/ES Grp 4 | Vendelsö IK Rosa | 2 - 3 | Rågsveds IF Grön | |||||
08101306 | lör 08/10 13:20 lör 08/10 | Vasaskolans BP | P07-S/ES Grp 3 | FC Boo | 3 - 4 | AIK FF Akademi | |||||
08100209 | lör 08/10 14:00 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P07-S/ES Grp 4 | IF Brommapojkarna 1 | 10 - 0 | Hammarby IF FF 11 | |||||
08100309 | lör 08/10 14:00 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P07-S/ES Grp 4 | Stockholm Södra FF | 18 - 0 | Täby FK 41 | |||||
08100909 | lör 08/10 14:00 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P06-S/ES Grp 6 | Rynninge IK Örebro | 3 - 0 | Stureby SK | |||||
08101009 | lör 08/10 14:00 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P06-S/ES Grp 6 | IF Brommapojkarna 9 | 0 - 1 | Nacka FC | |||||
08101109 | lör 08/10 14:00 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P06-S/ES Grp 7 | Hammarby IF FF 10 | 6 - 0 | IK Sirius FK Vit | |||||
08101209 | lör 08/10 14:00 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P06-S/ES Grp 7 | IF Brommapojkarna 17 | 1 - 3 | IFK Haninge 1 | |||||
08101307 | lör 08/10 14:00 lör 08/10 | Vasaskolans BP | P07-S/ES Grp 3 | Hammarby IF FF 2 | 7 - 0 | Täby FK 42 | |||||
08100210 | lör 08/10 14:40 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P06-S/ES Grp 4 | AIK FF Akademi | 7 - 1 | Vendelsö IK Rosa | |||||
08100310 | lör 08/10 14:40 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P06-S/ES Grp 4 | Rågsveds IF Grön | 2 - 5 | IFK Stocksund 2 | |||||
08100910 | lör 08/10 14:40 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P07-S/ES Grp 5 | IFK Haninge 2 | 0 - 2 | IF Brommapojkarna 2 | |||||
08101010 | lör 08/10 14:40 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P07-S/ES Grp 5 | Hammarby IF FF 6 | 4 - 2 | IFK Stocksund Blå | |||||
08101110 | lör 08/10 14:40 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P06-S/ES Grp 3 | IFK Lidingö FK 15 | 3 - 2 | GAIS | |||||
08101210 | lör 08/10 14:40 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P06-S/ES Grp 3 | Bele Barkarby FF Svart | 4 - 0 | Djurgårdens IF FF 1 | |||||
08101308 | lör 08/10 14:40 lör 08/10 | Vasaskolans BP | P06-LM Grp 3 | Ursvik IK Svart | 1 - 2 | Örby IS FC | |||||
08100211 | lör 08/10 15:20 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P06-S/ES Grp 7 | IK Sirius FK Vit | 3 - 2 | IF Brommapojkarna 17 | |||||
08100311 | lör 08/10 15:20 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P06-S/ES Grp 7 | IFK Haninge 1 | 5 - 6 | Hammarby IF FF 10 | |||||
08100911 | lör 08/10 15:20 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P06-S/ES Grp 5 | Syrianska IF Västerås | 3 - 2 | IF Brommapojkarna 07:1 | |||||
08101011 | lör 08/10 15:20 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P06-S/ES Grp 5 | Hammarby IF FF 3 | 2 - 2 | Hanvikens SK Blå | |||||
08101111 | lör 08/10 15:20 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P06-S/ES Grp 6 | Nacka FC | 1 - 1 | Rynninge IK Örebro | |||||
08101211 | lör 08/10 15:20 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P06-S/ES Grp 6 | Stureby SK | 2 - 1 | IF Brommapojkarna 9 | |||||
08101309 | lör 08/10 15:20 lör 08/10 | Vasaskolans BP | P06-LM Grp 3 | AIK FF Vit | 1 - 1 | FC Djursholm 2 | |||||
08100212 | lör 08/10 16:00 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P06-S/ES Grp 3 | Bele Barkarby FF Svart | 1 - 2 | IFK Lidingö FK 15 | |||||
08100312 | lör 08/10 16:00 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P06-S/ES Grp 3 | Djurgårdens IF FF 1 | 1 - 4 | GAIS | |||||
08100912 | lör 08/10 16:00 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P07-S/ES Grp 3 | Täby FK 42 | 0 - 14 | AIK FF Akademi | |||||
08101012 | lör 08/10 16:00 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P07-S/ES Grp 3 | Hammarby IF FF 2 | 5 - 2 | FC Boo | |||||
08101112 | lör 08/10 16:00 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P07-S/ES Grp 5 | Hammarby IF FF 6 | 3 - 2 | IFK Haninge 2 | |||||
08101212 | lör 08/10 16:00 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P07-S/ES Grp 5 | IFK Stocksund Blå | 0 - 9 | IF Brommapojkarna 2 | |||||
08101310 | lör 08/10 16:00 lör 08/10 | Vasaskolans BP | P07-S/ES Grp 4 | Stockholm Södra FF | 1 - 2 | IF Brommapojkarna 1 | |||||
08100213 | lör 08/10 16:40 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P06-S/ES Grp 6 | IF Brommapojkarna 9 | 0 - 4 | Rynninge IK Örebro | |||||
08100313 | lör 08/10 16:40 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P06-S/ES Grp 6 | Stureby SK | 2 - 5 | Nacka FC | |||||
08100913 | lör 08/10 16:40 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P06-S/ES Grp 4 | Rågsveds IF Grön | 1 - 7 | AIK FF Akademi | |||||
08101013 | lör 08/10 16:40 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P06-S/ES Grp 4 | IFK Stocksund 2 | 1 - 2 | Vendelsö IK Rosa | |||||
08101113 | lör 08/10 16:40 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P06-S/ES Grp 5 | Syrianska IF Västerås | 4 - 1 | Hammarby IF FF 3 | |||||
08101213 | lör 08/10 16:40 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P06-S/ES Grp 5 | IF Brommapojkarna 07:1 | 1 - 5 | Hanvikens SK Blå | |||||
08101311 | lör 08/10 16:40 lör 08/10 | Vasaskolans BP | P07-S/ES Grp 4 | Täby FK 41 | 0 - 7 | Hammarby IF FF 11 | |||||
08100214 | lör 08/10 17:20 lör 08/10 | Djursholms IP 11 | P06-LM Grp 5 | IFK Aspudden-Tellus Röd | 1 - 3 | FC Djursholm Vit | |||||
08100314 | lör 08/10 17:20 lör 08/10 | Djursholms IP 12 | P06-LM Grp 5 | Karlbergs BK Gul | 0 - 4 | Örby IS United | |||||
08100914 | lör 08/10 17:20 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P06-S/ES Grp 7 | IF Brommapojkarna 17 | 2 - 5 | Hammarby IF FF 10 | |||||
08101014 | lör 08/10 17:20 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P06-S/ES Grp 7 | IK Sirius FK Vit | 4 - 5 | IFK Haninge 1 | |||||
08101114 | lör 08/10 17:20 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P06-LM Grp 4 | Syrianska IF Västerås | 5 - 0 | FC Djursholm Svart | |||||
08101214 | lör 08/10 17:20 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P06-LM Grp 4 | Jarlabergs IF | 2 - 1 | Nackdala AIS P07 | |||||
08100915 | lör 08/10 18:00 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P06-LM Grp 3 | FC Djursholm 2 | 1 - 2 | Ursvik IK Svart | |||||
08101015 | lör 08/10 18:00 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P06-LM Grp 3 | Örby IS FC | 3 - 4 | AIK FF Vit | |||||
08100916 | lör 08/10 18:40 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P06-LM Grp 4 | Nackdala AIS P07 | 3 - 3 | Syrianska IF Västerås | |||||
08101016 | lör 08/10 18:40 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P06-LM Grp 4 | FC Djursholm Svart | 0 - 11 | Jarlabergs IF | |||||
08101115 | lör 08/10 18:40 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P06-LM Grp 5 | Örby IS United | 3 - 4 | IFK Aspudden-Tellus Röd | |||||
08101215 | lör 08/10 18:40 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P06-LM Grp 5 | FC Djursholm Vit | 4 - 0 | Karlbergs BK Gul | |||||
08100917 | lör 08/10 19:20 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P06-LM Grp 3 | Örby IS FC | 2 - 5 | FC Djursholm 2 | |||||
08101017 | lör 08/10 19:20 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P06-LM Grp 3 | AIK FF Vit | 7 - 1 | Ursvik IK Svart | |||||
08100918 | lör 08/10 20:00 lör 08/10 | Djursholms IP 21 | P06-LM Grp 4 | FC Djursholm Svart | 0 - 8 | Nackdala AIS P07 | |||||
08101018 | lör 08/10 20:00 lör 08/10 | Djursholms IP 22 | P06-LM Grp 4 | Jarlabergs IF | 3 - 2 | Syrianska IF Västerås | |||||
08101116 | lör 08/10 20:00 lör 08/10 | Djursholms IP 31 | P06-LM Grp 5 | FC Djursholm Vit | 2 - 4 | Örby IS United | |||||
08101216 | lör 08/10 20:00 lör 08/10 | Djursholms IP 32 | P06-LM Grp 5 | Karlbergs BK Gul | 3 - 4 | IFK Aspudden-Tellus Röd |