Detta är resultaten från Oktoberpokalen 2017. Se de senaste resultaten från Oktoberpokalen 2021 här.
P05 Svår
A-Slutspel
Matcher - A-Slutspel
Matchnr | Tid | Spelplan | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21100110 | lör 21/10 16:20 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | 1/4 Final | Segeltorps IF 2 | 0 - 3 | IK Frej Täby | |||||
21100510 | lör 21/10 16:20 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | 1/4 Final | Sollentuna FK SPF | 0 - 1 | IFK Österåker FK 1 | |||||
21101707 | lör 21/10 16:45 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | 1/4 Final | Täby FK FA | 2 - 0 | Nacka FC | |||||
21101708 | lör 21/10 17:35 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | 1/4 Final | IFK Stocksund Vit | 3 - 2 | Stureby SK 1 | |||||
22100408 | sön 22/10 16:00 sön 22/10 | Djursholms IP 2A | Semifinal | Täby FK FA | 0 - 1 | IK Frej Täby | |||||
22100508 | sön 22/10 16:00 sön 22/10 | Djursholms IP 3 | Semifinal | IFK Stocksund Vit | 2 - 3 | IFK Österåker FK 1 | |||||
22100411 | sön 22/10 19:00 sön 22/10 | Djursholms IP 2A | Final | IK Frej Täby | 1 - 2 | IFK Österåker FK 1 | |||||
22100511 | sön 22/10 19:00 sön 22/10 | Djursholms IP 3 | Bronsmatch | Täby FK FA | 1 - 2 | IFK Stocksund Vit |
B-Slutspel
Matcher - B-Slutspel
Matchnr | Tid | Spelplan | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22100602 | sön 22/10 09:40 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 9-12 | Sollentuna FK | 1 - 0 | IFK Österåker FK 2 | |||||
22100603 | sön 22/10 10:30 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 9-12 | Ängby IF | 0 - 1 | Älvsjö AIK FF Svart | |||||
22100606 | sön 22/10 13:00 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 11-12 | IFK Österåker FK 2 | 0 - 2 | Ängby IF | |||||
22100607 | sön 22/10 13:50 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 9-10 | Sollentuna FK | 0 - 1 | Älvsjö AIK FF Svart |
C-Slutspel
Matcher - C-Slutspel
Matchnr | Tid | Spelplan | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22100600 | sön 22/10 08:00 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 13-16 | Täby FK 6 Ella | 0 - 2 | Vasalunds IF | |||||
22100601 | sön 22/10 08:50 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 13-16 | IFK Lidingö FK Vit | 1 - 3 | IF Brommapojkarna 06:2 | |||||
22100604 | sön 22/10 11:20 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 15-16 | Täby FK 6 Ella | 1 - 2 | IFK Lidingö FK Vit | |||||
22100605 | sön 22/10 12:10 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 13-14 | Vasalunds IF | 1 - 2 | IF Brommapojkarna 06:2 |
D-Slutspel
Matcher - D-Slutspel
Matchnr | Tid | Spelplan | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22100608 | sön 22/10 14:40 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 17-20 | Djurgårdens IF FF 2 | 6 - 2 | Spårvägens FF | |||||
22100609 | sön 22/10 15:30 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 17-20 | IFK Lidingö FK Blå | 1 - 0 | Spånga IS FK 34 | |||||
22100612 | sön 22/10 18:00 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 19-20 | Spårvägens FF | 1 - 0 | Spånga IS FK 34 | |||||
22100613 | sön 22/10 18:50 sön 22/10 | Stockhagens IP 1A | 17-18 | Djurgårdens IF FF 2 | 0 - 1 | IFK Lidingö FK Blå |
Extra matcher
Matchnr | Tid | Spelplan | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21100513 | lör 21/10 18:50 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | Placeringsmatcher 5-8:e | Nacka FC | 0 - 3 W | Sollentuna FK SPF | |||||
21101710 | lör 21/10 19:15 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | Placeringsmatcher 5-8:e | Segeltorps IF 2 | 1 - 0 | Stureby SK 1 |