Detta är resultaten från Oktoberpokalen 2017. Se de senaste resultaten från Oktoberpokalen 2021 här.
Lördag 21/10 (Dag 8)
Matchnr | Tid | Spelplan | Grupp | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21101700 | lör 21/10 08:00 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-S Grp 3 | IFK Österåker FK 2 | 1 - 3 | Ängby IF | ||||||
21100800 | lör 21/10 08:00 lör 21/10 | Danderydsvallen | F05-LM Grp 1 | Mälarhöjdens IK | 1 - 1 | Vendelsö IK | ||||||
21100100 | lör 21/10 08:00 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | P05-S Grp 2 | IFK Stocksund Vit | 1 - 0 | IK Frej Täby | ||||||
21100400 | lör 21/10 08:00 lör 21/10 | Djursholms IP 2A | P05-S Grp 1 | IF Brommapojkarna 06:2 | 0 - 0 | Djurgårdens IF FF 2 | ||||||
21100500 | lör 21/10 08:00 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-S Grp 1 | Täby FK FA | 2 - 0 | Sollentuna FK | ||||||
21101500 | lör 21/10 08:00 lör 21/10 | Enebybergs IP | F05-LM Grp 3 | Enskede IK | 0 - 1 | AIK FF F06A | ||||||
21100600 | lör 21/10 08:00 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-LM Grp 1 | FC Djursholm | 1 - 1 | Tungelsta IF | ||||||
21101501 | lör 21/10 08:45 lör 21/10 | Enebybergs IP | F05-LM Grp 3 | Huddinge IF | 5 - 0 | Täby FK 3 | ||||||
21101701 | lör 21/10 08:50 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-S Grp 3 | Vasalunds IF | 1 - 3 | Stureby SK 1 | ||||||
21100801 | lör 21/10 08:50 lör 21/10 | Danderydsvallen | F05-LM Grp 2 | Hanvikens SK | 2 - 1 | IFK Stocksund Vit | ||||||
21100101 | lör 21/10 08:50 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | P05-S Grp 2 | IFK Lidingö FK Vit | 1 - 0 | Spånga IS FK 34 | ||||||
21100401 | lör 21/10 08:50 lör 21/10 | Djursholms IP 2A | P06-ES INBJ Grp 2 | IF Brommapojkarna | 3 - 1 | Rynninge IK Örebro | ||||||
21100501 | lör 21/10 08:50 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P06-ES INBJ Grp 2 | Kvarnby IK | 0 - 4 | IFK Lidingö FK | ||||||
21100601 | lör 21/10 08:50 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-S Grp 1 | Täby FK 2 | 0 - 1 | Ingarö IF | ||||||
21101502 | lör 21/10 09:30 lör 21/10 | Enebybergs IP | P05-S Grp 5 | Täby FK 6 Ella | 0 - 3 | Nacka FC | ||||||
21101702 | lör 21/10 09:40 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-S Grp 4 | IFK Österåker FK 1 | 2 - 1 | IFK Lidingö FK Blå | ||||||
21100802 | lör 21/10 09:40 lör 21/10 | Danderydsvallen | F05-LM Grp 2 | Täby FK | 0 - 8 | KIF Örebro | ||||||
21100102 | lör 21/10 09:40 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | P05-S Grp 1 | Täby FK FA | 5 - 1 | IF Brommapojkarna 06:2 | ||||||
21100402 | lör 21/10 09:40 lör 21/10 | Djursholms IP 2A | P05-ES INBJ Grp 1 | AIK FF | 2 - 0 | FC Inter Åbo | ||||||
21100502 | lör 21/10 09:40 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-ES INBJ Grp 1 | Örebro SK FK | 0 - 0 | FC Djursholm U12 | ||||||
21100602 | lör 21/10 09:40 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-S Grp 1 | Boo FF | 0 - 2 | AIK FF | ||||||
21101503 | lör 21/10 10:15 lör 21/10 | Enebybergs IP | P05-S Grp 5 | Sollentuna FK SPF | 5 - 0 | Spårvägens FF | ||||||
21101703 | lör 21/10 10:30 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-S Grp 4 | Segeltorps IF 2 | 3 - 1 | Älvsjö AIK FF Svart | ||||||
21100803 | lör 21/10 10:30 lör 21/10 | Danderydsvallen | F05-LM Grp 1 | Tungelsta IF | 0 - 4 | Mälarhöjdens IK | ||||||
21100103 | lör 21/10 10:30 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | P05-S Grp 1 | Sollentuna FK | 4 - 2 | Djurgårdens IF FF 2 | ||||||
21100403 | lör 21/10 10:30 lör 21/10 | Djursholms IP 2A | P06-ES INBJ Grp 1 | FC Djursholm U11 | 0 - 2 | IK Sirius FK | ||||||
21100503 | lör 21/10 10:30 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P06-ES INBJ Grp 1 | AIK FF | 8 - 0 | GAIS | ||||||
21100603 | lör 21/10 10:30 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-S Grp 1 | FC Djursholm | 1 - 0 | Saltsjöbadens IF | ||||||
21101704 | lör 21/10 11:20 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-S Grp 3 | IFK Österåker FK 2 | 2 - 1 | Vasalunds IF | ||||||
21100804 | lör 21/10 11:20 lör 21/10 | Danderydsvallen | F05-LM Grp 1 | Vendelsö IK | 7 - 0 | FC Djursholm | ||||||
21100104 | lör 21/10 11:20 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | P05-S Grp 2 | IFK Stocksund Vit | 2 - 0 | IFK Lidingö FK Vit | ||||||
21100404 | lör 21/10 11:20 lör 21/10 | Djursholms IP 2A | P05-ES INBJ Grp 2 | IF Brommapojkarna | 4 - 0 | IFK Göteborg A | ||||||
21100504 | lör 21/10 11:20 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-ES INBJ Grp 2 | IFK Lidingö FK | 0 - 0 | Karlslunds IF HFK | ||||||
21100604 | lör 21/10 11:20 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-LM Grp 3 | AIK FF F06A | 1 - 0 | Huddinge IF | ||||||
21101705 | lör 21/10 12:10 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-S Grp 3 | Ängby IF | 1 - 1 | Stureby SK 1 | ||||||
21100805 | lör 21/10 12:10 lör 21/10 | Danderydsvallen | F05-LM Grp 2 | IFK Stocksund Vit | 0 - 3 | KIF Örebro | ||||||
21100105 | lör 21/10 12:10 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | P05-S Grp 2 | IK Frej Täby | 6 - 1 | Spånga IS FK 34 | ||||||
21100405 | lör 21/10 12:10 lör 21/10 | Djursholms IP 2A | P06-ES INBJ Grp 2 | Rynninge IK Örebro | 1 - 0 | Kvarnby IK | ||||||
21100505 | lör 21/10 12:10 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P06-ES INBJ Grp 2 | IFK Lidingö FK | 0 - 0 | IF Brommapojkarna | ||||||
21100605 | lör 21/10 12:10 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-LM Grp 3 | Täby FK 3 | 1 - 1 | Enskede IK | ||||||
21101706 | lör 21/10 12:55 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-S Grp 4 | Segeltorps IF 2 | 2 - 2 | IFK Österåker FK 1 | ||||||
21100806 | lör 21/10 13:00 lör 21/10 | Danderydsvallen | P05-LM Grp 1 | Sollentuna FK Norrviken 2 | 1 - 4 | IFK Stocksund Orange | ||||||
21100106 | lör 21/10 13:00 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | P06-ES INBJ Grp 1 | FC Djursholm U11 | 1 - 1 | AIK FF | ||||||
21100406 | lör 21/10 13:00 lör 21/10 | Djursholms IP 2A | P05-ES INBJ Grp 1 | FC Djursholm U12 | 0 - 0 | AIK FF | ||||||
21100506 | lör 21/10 13:00 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-ES INBJ Grp 1 | FC Inter Åbo | 4 - 0 | Örebro SK FK | ||||||
21100606 | lör 21/10 13:00 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-LM Grp 2 | Hanvikens SK | 3 - 0 | Täby FK | ||||||
21101400 | lör 21/10 13:50 lör 21/10 | Danderyds Gymnasium | P05-S Grp 4 | Älvsjö AIK FF Svart | 1 - 0 | IFK Lidingö FK Blå | ||||||
21100807 | lör 21/10 13:50 lör 21/10 | Danderydsvallen | P05-LM Grp 1 | IFK Lidingö FK 4 | 0 - 12 | AIK FF Vit | ||||||
21100107 | lör 21/10 13:50 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | P06-ES INBJ Grp 1 | IK Sirius FK | 3 - 2 | GAIS | ||||||
21100407 | lör 21/10 13:50 lör 21/10 | Djursholms IP 2A | P05-S Grp 5 | Nacka FC | 0 - 1 | Sollentuna FK SPF | ||||||
21100507 | lör 21/10 13:50 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-S Grp 5 | Spårvägens FF | 0 - 1 | Täby FK 6 Ella | ||||||
21100607 | lör 21/10 13:50 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-S Grp 1 | AIK FF | 0 - 1 | Täby FK 2 | ||||||
21100808 | lör 21/10 14:40 lör 21/10 | Danderydsvallen | P05-LM Grp 2 | Älvsjö AIK FF Vit | 2 - 0 | IFK Lidingö FK 12 | ||||||
21100108 | lör 21/10 14:40 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | P06-ES INBJ Grp 2 | Kvarnby IK | 0 - 5 | IF Brommapojkarna | ||||||
21100408 | lör 21/10 14:40 lör 21/10 | Djursholms IP 2A | P05-ES INBJ Grp 2 | Karlslunds IF HFK | 0 - 1 | IFK Göteborg A | ||||||
21100508 | lör 21/10 14:40 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-ES INBJ Grp 2 | IFK Lidingö FK | 0 - 4 | IF Brommapojkarna | ||||||
21100608 | lör 21/10 14:40 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-S Grp 1 | Saltsjöbadens IF | 0 - 2 | Boo FF | ||||||
21101401 | lör 21/10 15:30 lör 21/10 | Danderyds Gymnasium | P05-LM Grp 3 | IFK Lidingö FK 3 | 1 - 2 | Sollentuna FK Syd | ||||||
21100809 | lör 21/10 15:30 lör 21/10 | Danderydsvallen | P05-LM Grp 2 | Skogås-Trångsunds FF | 4 - 0 | Reymersholms IK | ||||||
21100109 | lör 21/10 15:30 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | P06-ES INBJ Grp 2 | Rynninge IK Örebro | 0 - 1 | IFK Lidingö FK | ||||||
21100409 | lör 21/10 15:30 lör 21/10 | Djursholms IP 2A | P05-ES INBJ Grp 1 | FC Inter Åbo | 1 - 6 | FC Djursholm U12 | ||||||
21100509 | lör 21/10 15:30 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-ES INBJ Grp 1 | Örebro SK FK | 1 - 3 | AIK FF | ||||||
21101504 | lör 21/10 15:30 lör 21/10 | Enebybergs IP | P05-LM Grp 4 | Täby Utd FC Lila | 1 - 0 | IFK Lidingö FK 8 | ||||||
21100609 | lör 21/10 15:30 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-LM B-Slutspel | 5-8 | Huddinge IF | 2 - 0 | Enskede IK | |||||
21101402 | lör 21/10 16:20 lör 21/10 | Danderyds Gymnasium | P05-LM Grp 3 | FC Djursholm 2 | 0 - 2 | Ekerö IK | ||||||
21100810 | lör 21/10 16:20 lör 21/10 | Danderydsvallen | F05-LM A-Slutspel | Semifinal | KIF Örebro | 5 - 0 | Mälarhöjdens IK | |||||
21100110 | lör 21/10 16:20 lör 21/10 | Djursholms IP 1 | P05-S A-Slutspel | 1/4 Final | Segeltorps IF 2 | 0 - 3 | IK Frej Täby | |||||
21100510 | lör 21/10 16:20 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-S A-Slutspel | 1/4 Final | Sollentuna FK SPF | 0 - 1 | IFK Österåker FK 1 | |||||
21101505 | lör 21/10 16:20 lör 21/10 | Enebybergs IP | P05-LM Grp 4 | Sollentuna ...enelund P06 | 0 - 0 | Hammarby IF FF 9 | ||||||
21100610 | lör 21/10 16:20 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-LM B-Slutspel | 5-8 | Hanvikens SK | 4 - 0 | IFK Stocksund Vit | |||||
21101707 | lör 21/10 16:45 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-S A-Slutspel | 1/4 Final | Täby FK FA | 2 - 0 | Nacka FC | |||||
21100811 | lör 21/10 17:10 lör 21/10 | Danderydsvallen | P05-LM Grp 1 | IFK Stocksund Orange | 5 - 1 | IFK Lidingö FK 4 | ||||||
21100511 | lör 21/10 17:10 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-LM Grp 1 | AIK FF Vit | 1 - 0 | Sollentuna FK Norrviken 2 | ||||||
21100611 | lör 21/10 17:10 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-LM A-Slutspel | Semifinal | Vendelsö IK | 1 - 0 | AIK FF F06A | |||||
21101506 | lör 21/10 17:30 lör 21/10 | Enebybergs IP | P05-LM Grp 4 | Hammarby IF FF 9 | 1 - 1 | Täby Utd FC Lila | ||||||
21101708 | lör 21/10 17:35 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-S A-Slutspel | 1/4 Final | IFK Stocksund Vit | 3 - 2 | Stureby SK 1 | |||||
21100812 | lör 21/10 18:00 lör 21/10 | Danderydsvallen | F05-LM C-Slutspel | 9-12 | FC Djursholm | 0 - 1 | Täby FK | |||||
21100512 | lör 21/10 18:00 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-LM Grp 2 | IFK Lidingö FK 12 | 0 - 4 | Skogås-Trångsunds FF | ||||||
21100612 | lör 21/10 18:00 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-LM C-Slutspel | 9-12 | Täby FK 3 | 1 - 0 | Tungelsta IF | |||||
21101507 | lör 21/10 18:20 lör 21/10 | Enebybergs IP | P05-LM Grp 4 | IFK Lidingö FK 8 | 1 - 2 | Sollentuna ...enelund P06 | ||||||
21101709 | lör 21/10 18:25 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-LM Grp 2 | Reymersholms IK | 0 - 3 | Älvsjö AIK FF Vit | ||||||
21100813 | lör 21/10 18:50 lör 21/10 | Danderydsvallen | P05-LM Grp 3 | Sollentuna FK Syd | 3 - 1 | FC Djursholm 2 | ||||||
21100513 | lör 21/10 18:50 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-S Placeringsmatcher 5-8:e | Placeringsmatcher 5-8:e | Nacka FC | 0 - 3 W | Sollentuna FK SPF | |||||
21100613 | lör 21/10 18:50 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | P05-LM Grp 3 | Ekerö IK | 4 - 0 | IFK Lidingö FK 3 | ||||||
21101710 | lör 21/10 19:15 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-S Placeringsmatcher 5-8:e | Placeringsmatcher 5-8:e | Segeltorps IF 2 | 1 - 0 | Stureby SK 1 | |||||
21101508 | lör 21/10 19:30 lör 21/10 | Enebybergs IP | P05-LM Grp 4 | IFK Lidingö FK 8 | 2 - 3 | Hammarby IF FF 9 | ||||||
21100514 | lör 21/10 19:40 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-LM Grp 1 | IFK Lidingö FK 4 | 0 - 1 | Sollentuna FK Norrviken 2 | ||||||
21100614 | lör 21/10 19:40 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | F05-S Grp 1 | Ingarö IF | 0 - 0 | FC Djursholm | ||||||
21101711 | lör 21/10 20:05 lör 21/10 | Danderyd Arena 1 | P05-LM Grp 1 | IFK Stocksund Orange | 0 - 2 | AIK FF Vit | ||||||
21100814 | lör 21/10 20:20 lör 21/10 | Danderydsvallen | P05-LM Grp 3 | FC Djursholm 2 | 1 - 1 | IFK Lidingö FK 3 | ||||||
21101509 | lör 21/10 20:20 lör 21/10 | Enebybergs IP | P05-LM Grp 4 | Sollentuna ...enelund P06 | 1 - 0 | Täby Utd FC Lila | ||||||
21100410 | lör 21/10 20:30 lör 21/10 | Djursholms IP 2A | P05-LM Grp 2 | IFK Lidingö FK 12 | 1 - 1 | Reymersholms IK | ||||||
21100515 | lör 21/10 20:30 lör 21/10 | Djursholms IP 3 | P05-LM Grp 2 | Skogås-Trångsunds FF | 1 - 0 | Älvsjö AIK FF Vit | ||||||
21100615 | lör 21/10 20:30 lör 21/10 | Stockhagens IP 1A | P05-LM Grp 3 | Sollentuna FK Syd | 1 - 1 | Ekerö IK |