Detta är resultaten från Oktoberpokalen 2017. Se de senaste resultaten från Oktoberpokalen 2021 här.
F07 Lätt/Medel
Grupp 1
Lag | # | V | O | F | +/- | P |
Lagen är sorterade efter:
|
||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Huddinge IF | 6 | 4 | 2 | 0 | 21 - 4 | (17) | 14 | |||
2. | FC Djursholm | 6 | 3 | 3 | 0 | 11 - 4 | (7) | 12 | |||
3. | Barkarö SK | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 - 4 | (8) | 11 | |||
4. | Enskede IK | 6 | 3 | 1 | 2 | 12 - 6 | (6) | 10 | |||
5. | Stuvsta IF Grön | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 - 7 | (-2) | 5 | |||
6. | Stureby SK Vit | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 - 19 | (-15) | 4 | |||
7. | IFK Stocksund Orange | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 - 24 | (-21) | 1 | |||
V = Vunna,
O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng |
Matchnr | Tid | Spelplan | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14101302 | lör 14/10 09:20 lör 14/10 | Vasaskolans BP | FC Djursholm | 2 - 2 | Huddinge IF | |||||
14101602 | lör 14/10 09:20 lör 14/10 | Stockhagens IP 2 | Enskede IK | 4 - 0 | Stureby SK Vit | |||||
14101202 | lör 14/10 09:20 lör 14/10 | Djursholms IP 32 | Barkarö SK | 3 - 1 | Stuvsta IF Grön | |||||
14101004 | lör 14/10 10:40 lör 14/10 | Djursholms IP 22 | Stuvsta IF Grön | 3 - 0 | IFK Stocksund Orange | |||||
14101104 | lör 14/10 10:40 lör 14/10 | Djursholms IP 31 | Huddinge IF | 3 - 1 | Enskede IK | |||||
14100904 | lör 14/10 10:40 lör 14/10 | Djursholms IP 21 | FC Djursholm | 0 - 0 | Barkarö SK | |||||
14101605 | lör 14/10 11:40 lör 14/10 | Stockhagens IP 2 | Stureby SK Vit | 1 - 3 | Barkarö SK | |||||
14101207 | lör 14/10 12:40 lör 14/10 | Djursholms IP 32 | FC Djursholm | 1 - 1 | Stuvsta IF Grön | |||||
14101606 | lör 14/10 12:40 lör 14/10 | Stockhagens IP 2 | Huddinge IF | 8 - 0 | Stureby SK Vit | |||||
14100206 | lör 14/10 12:40 lör 14/10 | Djursholms IP 11 | Enskede IK | 5 - 1 | IFK Stocksund Orange | |||||
15101106 | sön 15/10 12:00 sön 15/10 | Djursholms IP 31 | Stuvsta IF Grön | 0 - 1 | Enskede IK | |||||
15100906 | sön 15/10 12:00 sön 15/10 | Djursholms IP 21 | IFK Stocksund Orange | 0 - 6 | Barkarö SK | |||||
15101006 | sön 15/10 12:00 sön 15/10 | Djursholms IP 22 | Stureby SK Vit | 0 - 3 | FC Djursholm | |||||
15101607 | sön 15/10 13:20 sön 15/10 | Stockhagens IP 2 | Huddinge IF | 6 - 1 | IFK Stocksund Orange | |||||
15101308 | sön 15/10 13:20 sön 15/10 | Vasaskolans BP | Stureby SK Vit | 2 - 0 | Stuvsta IF Grön | |||||
15101609 | sön 15/10 14:40 sön 15/10 | Stockhagens IP 2 | IFK Stocksund Orange | 0 - 3 | FC Djursholm | |||||
15101210 | sön 15/10 14:40 sön 15/10 | Djursholms IP 32 | Barkarö SK | 0 - 0 | Enskede IK | |||||
15101310 | sön 15/10 14:40 sön 15/10 | Vasaskolans BP | Stuvsta IF Grön | 0 - 0 | Huddinge IF | |||||
15101113 | sön 15/10 16:40 sön 15/10 | Djursholms IP 31 | Barkarö SK | 0 - 2 | Huddinge IF | |||||
15101013 | sön 15/10 16:40 sön 15/10 | Djursholms IP 22 | IFK Stocksund Orange | 1 - 1 | Stureby SK Vit | |||||
15100913 | sön 15/10 16:40 sön 15/10 | Djursholms IP 21 | Enskede IK | 1 - 2 | FC Djursholm |